Logo
Loading...

Wybór wydarzenia

Grupa wydarzeń: Warsztaty Zmień
  • Lekcja filozofii z Piotrem Augustyniakiem

    3.10.2024, g.17.00-20.00

    Zapraszamy na lekcję filozofii z Piotrem Augustyniakiem, znakomitym filozofem i współtwórcą Festiwalu Schopenhauera. Podczas spotkania uczestnicy przeczytają i wspólnie przeanalizują jeden z najważniejszych, filozoficznych tekstów zachodniej kultury, czyli Przedmowę Zaratustry do Tako rzecze Zaratustra Fryderyka Nietzschego. Wspólnie zastanowią się nad jego złożoną metaforyką, zapoznają się z najważniejszymi kategoriami myślenia Nietzschego, zastanowią się nad obrazem nowoczesnego życia w tym tekście zawartym oraz nad jego aktualnością.
    Wydarzenie przeznaczone jest dla osób dorosłych.

    Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy pobrać wejściówkę.
  • Warsztaty archiwizacji społecznej - odnajdź własną herstorię.

    6.10.2024, g. 11:00-14:00

    Podczas warsztatów zajmiemy się tematem badania własnej, rodzinnej herstorii. Pokażemy, gdzie szukać dokumentów i materiałów, jak można badać losy naszych przodkiń i dlaczego może to być ważne dla przyszłych pokoleń. Porozmawiamy o archiwach i archiwizacji, a także o roli i formie poszukiwań naszych rodzimych herstorii i korzeni.

    Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej. Należy pobrać bezpłatną wejściówkę.
  • Warsztaty ChoreoLAB

    6, 7, 8 listopada, 10:00-16:00 (Bożna Wydrowska)

    27, 28, 29 listopada, 10:00-16:00 (Maria Stokłosa)

    Możliwość zakupu pojedynczego biletu w cenie 60 zł/dzień warsztatu
    lub karnetu 150zł/ 3 dni warsztatów

    ChoreoLAB to cykl trzydniowych warsztatów w formule laboratorium dla osób profesjonalnie zajmujących się choreografią, tańcem i sztukami performatywnymi. 

    Praktyka choreograficzna Bożny Wydrowskiej wywodzi się z kultury ballroom, która odnosi się do wielu kategorii performatywnych związanych z ciałem, tańcem, modą, performowaniem płci czy artykulacją własnej seksualności.
    Maria Stokłosa zaproponuje osobom uczestniczącym zajęcia składające się z części Movement Research oraz sesji choreograficznej. Każdego dnia osoby uczestniczące skupią się na odmiennej strukturze choreograficznej i potraktują ją jako punkt wyjścia do refleksji i krytycznej analizy tego, co będą odkrywać.